DOWNLOAD OUR APP

Read latest news on your phone
app-store
Vulmawi Award sem leh dawn 
Sep 27, 2022

Award vawi eng awm zat lo sem tawh Vulmawi (Lunglei) newspaper chuan kuminah award an sem leh dawn a, nomination pawh puanzar a ni tawh. Award dawng thei tura chhawpchhuahte hi Instagram leh Facebook lamahte phochuah thin niin, like hmanga vote theih a ni. 

Vulmawi Award 2022-ah hian category 20 zet a awm dawn a, kawng hrang hranga chawimawi tlakte an hrut kim viau dawn. Zaimi, ziakmi, infiammi, rapper, film leh YouTuber thlengin a huam vek a ni. A huam zau viau rual hian award dawng thei tur thlan kawngah erawh zawhna a tam hle mai a, lang awm tak tak lang lo an tam hle. 

Vulmawi Award 2022 Nominees te chu :
1. Best New Artiste (Lengzem/ Lenglawng)
(1) Henz
(2) J.H Peka 
(3) Lateii Hringngen
(4) Saiwanah
(5) Siampuii Ralte

2. Best New Artiste (Gospel)
(1) Christina Vanlalnghaki
(2) Jerry Elaro
(3) Lalhlimpuii 
(4) R. Lalhmingmawia
(5) Stacy Punte 

3. Best Male Artiste (Gospel)
(1) Jonathan Lianhna
(2) Isak Hnamte
(3) Sawmtea Chhangte    
(4) Vanlalsailova
(5) Zorema Khiangte

4. Best Female Artiste (Gospel)
(1) Cindy Lalthanpuii
(2) Hlimhlimi
(3) Lalduhsaki
(4) Maruati Hnamte
(5) R. Lalrinmawii 

5. Best Male Artiste (Lengzem/ Lenglawng)
(1) Benjamin Sum
(2) JT Production
(3) K. Hminga    
(4) Kimkima
(5) Vanlalhmangaiha

6. Best Female Artiste (Lengzem/ Lenglawng)
(1) Lalenkawli Pautu
(2) Rebecca Lallawmsangi
(3) Sangteii Khuptawng
(4) Zaii Hauchhum
(5) Zauvi

7. Best Beat Group
(1) Avora
(2) Mood Station
(3) Shai Hills 
(4) Sound from the Hills
(5) The Prophets

8. Best Choir
(1) BCM Choir (2019-2023)
(2) Seraphic Choir
(3) Sub. Hqrs. YMA Zaipawl Lunglei (2018-2022)
(4) Synod Choir (2020-2022)
(5) TLM Chor (Aizawl)

9. Best Music Video
(1) Ka tan i mawi (Zaii Hauchhum, Feli Fanai, Michelle Varte)
(2) Lam dun ila (JH Peka, Alex)
(3) Nachhawkna (Michelle Varte)
(4) Thian (Saiwanah)
(5) Zing dar 6 (Young Fella)

10. Best Song Composer
(1) C. Lalzarmawia
(2) JT Production
(3) K. Hminga
(4) Lalnunpuia Hrahsel
(5) Rpa Ralte

11. Song of the Year
(1) Hmangaihtu (Jonathana)
(2) Ka thinlungah a nung (Maruati)
(3) Lam dun ila (JH Peka)
(4) Mak tak leh hlauhawm taka duan (Jerry)
(5) Tui leh mei (Shaiwanah)

12. Best Musician
(1) Ben OP
(2) Bruce Pachuau
(3) Eric Renza
(4) Mamawia Colney (Drummer)
(5) Rema (Bass)

13. Best Announcer
(1) Angelina Paul (Zonet)
(2) Caroline Lalduhawmi (AIR Lunglei)
(3) PC. Lalremruati (DDK)
(4) Vanlalchhuangi (LPS)
(5) Zonuni Pachuau (Zonet)

14. Writer of the Year
(1) F. Vanlalrochana
(2) Lalhmachhuana Zofa
(3) Lalhruaitluanga Chawngte
(4) Rev. Chuauthuama
(5) Zirsangkima

15. Sports Person of the Year (Male)
(1) Denic Lalruattluanga (Arm Wrestling)
(2) Lalengmawia ‘Apuia’ (Football)
(3) Lalrina Renthlei (Snooker, Basket Ball)
(4) Lallianzuala Chhangte (Football)
(5) NT. Lalbiakkima (Boxing)

16. Sports Person of the Year (Female)
(1) Lalbuatsaihi (Boxing)
(2) Lalchhanhimi (Weightlifting)
(3) Lalremsiami (Hockey)
(4) Lalrindiki (Hockey)
(5) Marina Lalramnghaki (Hockey)

17. Entertainer of the Year
(1) KVS Channel
(2) Lalchharliana
(3) Mastea
(4) Rindika Zadeng (Guitar)
(5) Zo Entertainment

18. Best Rapper
(1) Apuia Hnamte
(2) CT Tluanga
(3) G Nie 
(4) Olaftea
(5) Young Fella

19. Best Film
(1) Call 112 
(2) Ka u Liana
(3) Lunghlu
(4) Nukawki pasal
(5) Nunna thar

20. Best Youtuber
(1) Chcha Varte 
(2) Rca Varte
(3) Zo Inspiration
(4) Zo Rimawi
(5) Tuesday Nightmare

Euro 2024 final opinion poll
Euro 2024-ah hian tunge champion I rin?
Spain
England

Latest News & Chhiar Hlawh